Pavel Batěk (Otakar Vávra) - seriál Bohéma

Pavel Batěk (Otakar Vávra) - Bohéma

Pavel Batěk (Otakar Vávra)

Datum narození: 3.1.1975
Znamení: kozoroh

Charakteritika postavy Otakara Vávry: Mladý, nadaný a schopný režisér, odhodlaný točit opravdu za všech okolností. Nikdy neshodí nikoho, kdo si to nezaslouží, na to je příliš velký formát. Ale také se nezastane toho, kdo si to zaslouží, na to je příliš soustředěn na vlastní kariéru.

Pavel Batěk je český herec. Po 11 sezónách v Divadle na Vinohradech se v srpnu 2015 stal členem Národního divadla. Během studia na DAMU zaujal především jako Pavel v autorské inscenaci Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Za tuto roli byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz zvolen do užší čtyřčlenné nominace na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon.

Mimo divadlo také hrál či hraje v televizních seriálech Redakce, Ulice, Světla pasáže, Ordinace v růžové zahradě II, Kriminálka Anděl, Obchoďák, První Republika, Labyrint. Se svým bratrem Petrem Baťkem založili v r. 1995 hudební skupinu The End of Colours, kde zpívá. Vystupoval na letních akcích Živé obrazy, což jsou netradiční prohlídky zámků v Ústeckém kraji. Zpívá v projektu Salome (Pásmo písní Karla Kryla pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru).

Filmografie

Zdroj a foto www.ceskatelevize.cz