Michal Balcar (Arnošt Žák) - seriál Bohéma

Michal Balcar (Arnošt Žák) - Bohéma

Michal Balcar (Arnošt Žák)

Datum narození: 15.6.1986
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Arnošta Žáka: Vypravěč Bohémy Arnošt Žák musel jako mnoho mladých opustit po zavření vysokých škol studentský život a s obavami čekal povolání na nucené práce do Reichu. Chodí ale naštěstí s Lili Krallovou a ta mu – už jako úspěšná herečka – zajistí teplé místo poskoka u filmu. Film se stane Arnoštovým osudem – tady prochází zkouškami ohněm, tady udělá po válce velkou kariéru a tady mnohem později zažívá pád a vystřízlivění... A právě proto může své dceři vyprávět poprvé v životě příběh Bohémy s nadhledem a bez předsudků.

Michal Balcar se narodil roku 1986 v Karlových Varech. Po maturitě na OA a VOŠ cestovního ruchu absolvoval roku 2014 DAMU, obor herectví činoherního divadla pod vedením J. Šiktancové, L. Hlavici a M. Málkové. Poté začal působit v Praze na volné noze, mimojiné ve Strašnickém divadle.

První větší herecké zkušenosti před kamerou sbíral ve filmech Revival (rež. A. Nellis) a Red Tails (rež. A. Hemingway), seriálech Kriminálka Anděl a České století (role Š. Pánka). Zatím největší roli mu svěřil režisér Robert Sedláček v seriálu Bohéma. Balcar zde hraje Arnošta Žáka, který je stěžejním vypravěčem celého seriálu. S Robertem Sedláčkem spolupracuje i nadále a proto se mihne také v seriálu Život a doba soudce A.K.

Filmografie

Zdroj a foto www.ceskatelevize.cz